Videó: A fehérorosz tiltakozásoknak szentelt cudgelfestés technikájú festményt aukción 3 millióért adták el
A novoszibirszki művész, a "Monstrations" ideológusa, Artyom Loskutov "Belarus" "Fehéroroszország" festménye "cudgelfestés" technikájával készült, és fehér vásznat ábrázol, vérvörös csíkokkal, 3 millió rubelért kalapács alá került. névtelen vevő Oroszországból. A művész megígérte, hogy az összeg felét fehéroroszoknak küldi. A kikiáltási ár 1 rubel volt.
A kép hasonlít az 1991-1995 közötti független Fehéroroszország fehér-piros-fehér zászlójára, amely az ország ellenzékének szimbólumává vált. A "cudgelfestés" technikáját Loskutov találta ki 2019 -ben: a művész többször is eltalálja a vásznat egy gumibottal, festékkel felkenve. Ennek a technikának az első munkáját 2019 augusztusában hozták létre, miután szétoszlottak a tiltakozások a független jelöltek felvételi tilalma ellen a moszkvai városi duma választásain.
Loskutov úgy döntött, hogy képet fest a fehérorosz eseményeket követően, "a fehérorosz biztonsági erők példátlan erőszakát tekintve polgárai ellen". "A pénz felét a verések áldozatainak küldöm. A fehéroroszok gyűjtést jelentettek be, nemcsak szimbólumokkal és kreativitással, hanem pénzzel is támogatni szeretném őket" - mondta a művész a Rise -nek. Rekordot jelent a 3 millió rubel összeg Loskutov "cudgel painting" sorozat festményeiért.
A festményt a jövő hét elején adják át az új tulajdonosnak. Loskutov szerint a vevő eddig anonim maradását kérte. "De azt hiszem, hogy a mű hamarosan megtekinthető lesz az egyik múzeumban" - mondta a művész. Megjegyezte, hogy nem számított ekkora összegre, "15 -ször kevesebbet" várt.
Miért nevezik a 17 millióért járó festményt a világ legboldogabbjának: Hals két "nevető fiú sörrel"
Frans Hals holland mester hihetetlenül értékes, 17. századi festményét, amelyet több mint 17 millió dollárra becsültek, ellopták … harmadszor! Ez történt a Holland Múzeumban. A rendőrség tanácstalan. Hiszen az elmúlt harminc évben harmadszor lopták el a vásznat! Hogyan tudták kezelni a tolvajok ezt a merész bűntényt?
A Harry Potter első "rossz" kiadását aukción adták el 74 000 dollárért
1997 -ben jelent meg először J.K. Rowling író "Harry Potter és a varázsló köve" című könyve. Az egyik első kiadású könyvet nemrégiben eladták egy londoni aukción. Ezt a tételt 74 000 dollárért vették
A mesterséges intelligencia festményt először árverezték el aukción
Az aukciósház utolsó aukcióján Christie's a tételek listáján úgy döntött, hogy egy "Edmond de Belamy portréja" című festményt is felvesz. Különlegessége abban rejlik, hogy nem nagy művész alkotta, hanem mesterséges intelligencia
A képet, amelyet a Sotheby aukcióján 10 millióért adtak el, hamisnak ismerték el
A festményt, amelyet a híres holland művész Frans Hals munkájának tekintettek, és 2011 -ben 10,8 millió dollárért értékesített a Sotheby's -ben, hamisnak nyilvánították. Az aukciósház ezt teljes mértékben elismerte, és megtérítette a festmény tulajdonosát, aki 9 évvel ezelőtt vásárolta meg - írja a BBC
Michael Jackson kabátját aukción adták el 298 ezer dollárért
Az Amerikai Egyesült Államokban került sor a Julien's Auctions aukcióra, amelynek során eladták a legendás Michael Jackson dzsekijét. Ezt a fekete kabátot viselte 1987-1989 között. tne Bad alatt, amely az első szólózenei turnéja lett