Videó: A mesterséges intelligencia festményt először árverezték el aukción
A Christie aukciósház legutóbbi aukcióján úgy döntöttek, hogy egy "Edmond de Belamy portréja" című festményt felvesznek a tételek listájára. Különlegessége abban rejlik, hogy nem nagy művész alkotta, hanem mesterséges intelligencia.
Kezdetben az értékbecslők viszonylag alacsony árat határoztak meg erre a tételre, mindössze 7-10 ezer dollárt. Az aukció résztvevői azonban külön érdeklődést mutattak e tétel iránt, és ennek eredményeként a 2018 -ban létrehozott festményt 432 ezer dolláros áron értékesítették, kiderül, hogy az árverés során az ár 45 -ször nőtt a kezdeti értékhez képest. Senki sem számított arra, hogy ezt az összeget eléri az aukció során.
A mesterséges intelligencia által létrehozott képet nem lehet összetéveszteni a művészek munkáival. Ha a festészet mesterei rendszerint saját autogramjukat helyezik műveikre a sarokban, akkor a mesterséges intelligencia jelzi az algoritmust, amelyet a kép létrehozásához használtak. A festmény mesterséges intelligencia rendszerének fejlesztői szerint az első darab a Belamy család portrék sorozatának része, amely kitalált. Összességében ez az eredeti sorozat tizenegy portrét tartalmaz, és mindezek a mesterséges intelligencia által feltalált emberek portréi.
Érdemes megjegyezni, hogy a mesterséges intelligencia már befejezett munkája a művészek közül ellenfelekkel szembesült. Úgy vélik, hogy az ilyen, műalkotásnak nem nevezhető festményeket nem szabad aukcióra bocsátani. Ennek ellenére a tétel még mindig benne volt a kereskedelmi programban, ráadásul sok pénzért adták el. A festmény vászonra nyomtatott. A festmény mérete viszonylag kicsi, és csak 70x70 centiméter.
Az Obvious nevű csapat szakemberei egy festésre alkalmas mesterséges intelligencia kifejlesztésén dolgoztak. Ebbe a csapatba Gauthier Werner, Pierre Fotrel és Hugo Caselles-Dupre programozók tartoznak. Mielőtt az algoritmus megalkotta volna az első festményt, több mint 15 ezer festményt tekintett át és elemezett, amelyeket a 14. és a 20. század közötti időszak festőmesterei készítettek. A portrék írása során két ideghálózat működik egyszerre. Az egyik ilyen neurális hálózat előáll egy képpel, a második ellenőrzi, hogy megakadályozza egy meglévő műalkotás másolatának létrehozását.
A mesterséges intelligencia felismeri a tökéletes hamis videókat
Egy évvel ezelőtt a stanfordi Manish Agrawala segített olyan szájszinkronizáló technológia kifejlesztésében, amely lehetővé tette a videószerkesztők számára, hogy szinte észrevétlenül megváltoztassák a beszélők szavait. Az eszköz könnyen beszúrhat olyan szavakat, amelyeket egy személy soha nem mondott, még a mondat közepén sem, vagy törölheti az általa mondott szavakat
Hogyan nézne ki Marilyn Monroe, Elvis és mások idős korban: A mesterséges intelligencia idős bálványokat öregített, akik korán távoztak
Marilyn Monroe nagyon félt az öregségtől, de még a 36 éves halál sem mentette meg ettől a kilátástól. Az egyik újságíró az érdekesség kedvéért úgy döntött, megnézi, hogyan néztek volna ki azok a világsztárok, akik fiatalon elhagyták ezt a világot, ha túlélték volna a mai napig. Egy egyszerű számítógépes program segítségével nemcsak Marilynt, hanem más ikonikus színészeket és zenészeket is megöregedett, és kísérlete eredményét közzétette az Instagramon
A mesterséges intelligencia bankjegyekből "elevenítette fel" a híres festmények, karikatúrák és elnökök hőseit
Egy grafikus úgy döntött, hogy a modern technológia segítségével megnézi, hogyan nézhetnek ki a nagy vásznak karakterei, valamint más rajzolt hősök, ha hirtelen életre kelnek, és képeket, televízióképernyőket, bankjegyeket hagynak ott … Ennek a kísérletezőnek a neve Nathan Shipley és ő San Franciscóban él. A művész munkájának eredményei, vagy inkább az általa irányított mesterséges intelligencia lenyűgöző. Mona Lisa, népszerű rajzfilmek szereplői, politikai
A fehérorosz tiltakozásoknak szentelt cudgelfestés technikájú festményt aukción 3 millióért adták el
A novoszibirszki művész, a "Monstrations" ideológusa, Artyom Loskutov "Belarus" "Fehéroroszország" festménye "cudgelfestés" technikájával készült, és fehér vásznat ábrázolt vérvörös csíkokkal, 3 millió rubelért kalapács alá került névtelen vevő
Kiállítás a mesterséges intelligencia művészetben betöltött szerepéről az Ermitázsban
Június 6 -án az Ermitázs vezérkara ad otthont a kiállítás megnyitójának, amely a Mesterséges intelligencia és a kultúrák párbeszéde nevet kapta. Az orosz közvetlen befektetési alap részt vesz az esemény szervezésében. Meg kell jegyezni, hogy a kiállítás megnyitó napja egybeesik a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum első napjával