A mesterséges intelligencia festményt először árverezték el aukción

Videó: A mesterséges intelligencia festményt először árverezték el aukción

Videó: Ancient Aliens: The Hollow Earth Theory (Season 10) | History - YouTube 2024, Lehet

A Christie aukciósház legutóbbi aukcióján úgy döntöttek, hogy egy "Edmond de Belamy portréja" című festményt felvesznek a tételek listájára. Különlegessége abban rejlik, hogy nem nagy művész alkotta, hanem mesterséges intelligencia.

Kezdetben az értékbecslők viszonylag alacsony árat határoztak meg erre a tételre, mindössze 7-10 ezer dollárt. Az aukció résztvevői azonban külön érdeklődést mutattak e tétel iránt, és ennek eredményeként a 2018 -ban létrehozott festményt 432 ezer dolláros áron értékesítették, kiderül, hogy az árverés során az ár 45 -ször nőtt a kezdeti értékhez képest. Senki sem számított arra, hogy ezt az összeget eléri az aukció során.

A mesterséges intelligencia által létrehozott képet nem lehet összetéveszteni a művészek munkáival. Ha a festészet mesterei rendszerint saját autogramjukat helyezik műveikre a sarokban, akkor a mesterséges intelligencia jelzi az algoritmust, amelyet a kép létrehozásához használtak. A festmény mesterséges intelligencia rendszerének fejlesztői szerint az első darab a Belamy család portrék sorozatának része, amely kitalált. Összességében ez az eredeti sorozat tizenegy portrét tartalmaz, és mindezek a mesterséges intelligencia által feltalált emberek portréi.

Érdemes megjegyezni, hogy a mesterséges intelligencia már befejezett munkája a művészek közül ellenfelekkel szembesült. Úgy vélik, hogy az ilyen, műalkotásnak nem nevezhető festményeket nem szabad aukcióra bocsátani. Ennek ellenére a tétel még mindig benne volt a kereskedelmi programban, ráadásul sok pénzért adták el. A festmény vászonra nyomtatott. A festmény mérete viszonylag kicsi, és csak 70x70 centiméter.

Az Obvious nevű csapat szakemberei egy festésre alkalmas mesterséges intelligencia kifejlesztésén dolgoztak. Ebbe a csapatba Gauthier Werner, Pierre Fotrel és Hugo Caselles-Dupre programozók tartoznak. Mielőtt az algoritmus megalkotta volna az első festményt, több mint 15 ezer festményt tekintett át és elemezett, amelyeket a 14. és a 20. század közötti időszak festőmesterei készítettek. A portrék írása során két ideghálózat működik egyszerre. Az egyik ilyen neurális hálózat előáll egy képpel, a második ellenőrzi, hogy megakadályozza egy meglévő műalkotás másolatának létrehozását.