Hockney több mint 37 millió dolláros festménye lesz a Christie's márciusi aukciójának legnagyobb tétele

Videó: Hockney több mint 37 millió dolláros festménye lesz a Christie's márciusi aukciójának legnagyobb tétele

Videó: High Density 2022 - YouTube 2024, Lehet

A híres aukciósház, a Christie's 2019 márciusának elején tervez aukciót tartani Londonban, és már kiválasztottak nekik egy műalkotást, amely a legjobb tétel lesz. Ez egy festmény, melynek címe "Henry Geldzhaler és Christopher Scott", David Hockney brit művész. Az aukciósház erről a döntésről 2018. december 17 -i sajtóközleményében beszélt.

A művész 1969 -ben festette a képet. A "Henry Geldzhaler és Christopher Scott" című mű kettős monumentális portré. A szakértők 30 millió fontra becsülik ezt a festményt, ami körülbelül 307,7 millió dollár.

A grafika, amely a márciusi aukció legfőbb tétele lesz, Barney Ebsworth tulajdonában lévő gyűjteményből származik. Ez a magángyűjtő egész életében festményeket gyűjtött, amelyek rejtve voltak a kíváncsi szemek elől. A gyűjteményben sok drága festmény található. Azokból a művészek munkáiból, akiket már eladtak ebből a gyűjteményből a Christie's aukciósházon keresztül, lenyűgöző összeg, több mint 323 millió dollár érkezett.

A "Henry Geldzhaler és Christopher Scott" festményt, amelyet a következő aukcióra választottak. Úgy döntöttünk, hogy elvisszük New Yorkba, ahol az aukció előtti kiállításra kerül sor. A kiállítás február 8 -án kezdődik és február 12 -én ér véget. Ezt követően a műalkotást Londonba szállítják, ahol szintén részt vesz a március 1-6. Március 6 -án este aukció lesz "A háború utáni és kortárs művészet" címmel. Ez a kiállítás lesz a fő esemény az aukciósház Christie's teljes kereskedelmi láncában. Úgy döntöttek, hogy minden tervezett aukciót az elmúlt huszadik század művészetének szentelnek. Az első ilyen eseményre február 22 -én kerül sor, az aukciósorozat pedig március 7 -én zárul.

David Hockney 1937 -ben született. Miután úgy döntött, hogy művész lesz, a pop művészet irányát választotta, és ebben az irányban is sikereket ért el, ezt bizonyítja az a tény, hogy őt az egyik legkiemelkedőbb kortársnak nevezik, valamint a munka költsége. művész. Nem is olyan régen ennek a művésznek a munkáit már kiállították a Christie's aukciósházban. Ezután az aukcióra New Yorkban került sor, és a "Portrait of the Artist" vevői 90, 3 millió dollárt fizettek.