Videó: David Hockney "A művész portréja" című festményét a Christie's elárverezte 90,3 millió dollárért
Az aukció során a Christie's aukciósház eladott egy festményt a "Portrait of the Artist" címmel. Medencével és néhány figurával rendelkezik, és David Hockney kortárs fotográfus, grafikus és angliai művész alkotta meg. Ezt a művet 90, 3 millió dollár áron adták el, ami rekordár a kortársak munkáiért.
A szakértők 80 ezer dollárra becsülték egy kortárs művész festményét. A bevétel valamivel nagyobb volt. David Hockney 1972 -ben írta a "Portrait of the Artist" című művet. Ez a vászon, amelynek mérete 213, 5x305 centiméter, készült, különösen a New York -i kiállítás számára. Ennek a vászonnak a létrehozása két hétig tartott, annak ellenére, hogy a művész minden nap 18 órát töltött a munkájában. A New York -i kiállítás után a festményt a londoni Tate Modern Múzeumban és a párizsi Pompidou Központban mutatták be.
Mielőtt a mű eljutott az aukcióra, amelyre 2018. november 15 -én került sor, ezt a festményt kiállították Los Angelesben, Hongkongban, Londonban. Alex Rotter, aki az aukciósházban tölti be a háború utáni és a kortárs művészet osztályának elnöki posztját, megjegyezte, hogy nem sok idő telik el, csak 10 vagy 20 év, és ennek a festménynek a költségei jelentősen megnőnek.
Az utolsó aukció rekordot döntött a kortárs művészek munkáinak árában. Korábban egy kortárs szerző legdrágább alkotása, 58 millió dollárért kelt el. Ez a rekord 2013 -ban történt az aukción. Ennyit fizettek Jeff Koons Balloon Dog rozsdamentes acél szobráért. A történelem legdrágább festménye, amelyet aukción értékesítettek, Leonardo da Vinci "A világ megváltója" volt, 1499 -ben. Tavaly árverésen adta el Dmitrij Rybolovlev orosz milliárdos, 450,3 millió dollárért.
Hivatalosan nem nevezik meg annak nevét, aki feltette a "Művész portréja" című festményt. Egy jól ismert The New York Times újság szerint Joe Lewis, a Bahamákon élő brit gyűjtő lehet. Azt is eldöntötték, hogy nem nevezik meg a vászon vevőjének nevét.
Warhol Lenin -portréja 5 millió dollárért kelt el
A világ proletariátusának vezetőjét 4,7 millió dollárra értékelték. Andy Warhol Leninjét elárverezték. A vezető mellett Monroe és Jacqueline Kennedy arcképei kerültek kalapács alá
Millió, millió, millió fehér kalap. Akio Hirata retrospektív kiállítás
Megszoktuk, hogy a divatkiállításokon és -bemutatókon új, újonnan megjelenő ruhadarabokat mutatnak be, amelyek a közeljövőben még nem válnak divatossá. De Tokióban nemrég nyitott egy retrospektív kiállítást Akio Hirata japán divattervezőről (Akio Hirata), amelynek koncepcióját a Nendo művészeti stúdió készítette
Véletlenül 5 dollárért vásárolt Warhol gyermekrajza 20 millió dollárért mehet
A 49 éves brit gyűjtő, Andy Fields megütötte a főnyereményt azzal, hogy Las Vegasban egy jótékonysági akción vásárolt egy ismeretlen férfi portréját mindössze 5 dollárért. Szakértők megállapították, hogy a mű Andy Warhol pop art király ecsetéhez tartozik, és ő 11 éves korában festette meg
Hockney több mint 37 millió dolláros festménye lesz a Christie's márciusi aukciójának legnagyobb tétele
A híres aukciósház, a Christie's 2019 márciusának elején tervez aukciót tartani Londonban, és már kiválasztottak nekik egy műalkotást, amely a legjobb tétel lesz. Ez egy festmény, melynek címe "Henry Geldzhaler és Christopher Scott", David Hockney brit művész. Az aukciósház erről a döntésről 2018. december 17 -i sajtóközleményében beszélt
A középkori kínai művész rajza közel 60 millió dollárért kelt el
A nemzetközi aukciósház honlapján Christie tájékoztatása megjelent arról, hogy hétfőn a Hongkongban tartott aukción eladtak egy képpel ellátott tekercset. A vásárló 463 millió HK dollárt fizetett a műért, ami 59 millió dollárnak felel meg