Tartalomjegyzék:

Oroszország élete a 19. században a nyugati aukciókon imádott Alekszej Korzukhin elfelejtett művész élő képein

Videó: Oroszország élete a 19. században a nyugati aukciókon imádott Alekszej Korzukhin elfelejtett művész élő képein

Videó: Timcast IRL - Ukraine Whistleblower ARRESTED, Media CAUGHT LYING About Russia w/Winston Marshall - YouTube 2024, Április
"Vissza a városból". Töredék. / "Parasztlányok az erdőben". Töredék. Ár: 266,5 ezer dollár. Christie -é. (2011). Szerző: A. I. Korzukhin

Név Alekszej Ivanovics Korzukhin századi Oroszország kiváló művészei között ritkán említik. De ettől nem válik kevésbé jelentősvé alkotói öröksége a művészettörténetben. Korzukhin nagy művész, a műfaj egyik legjobb orosz festője, akinek nevét elfelejtették. Míg festményei valódi dokumentumok bizonyítják az orosz nép életét és életét a múlt században.

"Önarckép". (1850). Szerző: A. I. Korzukhin

A tehetséges fiatalembert S. F. Glinka, a bányászati üzem vezetője vette észre, és segített belépni a bányászati iskolába. Alekszejnek legalább valamilyen oktatást és szakmát kellett szereznie, hogy tovább tanulhasson a festészetről. És csak 1857 -ben lépett be Korzukhin a Művészeti Akadémiára, ahol a tanárok azonnal feljegyezték. A tehetséges fiatal művész pedig hamarosan kis aranyérmet kapott "A család részeg atyja" festményért.

- A család részeg apja. (1861). Szerző: A. I. Korzukhin

Az Akadémia diákokkal szemben támasztott követelményei magasak voltak, és Korzukhin minden eredménye nem volt könnyű, de fáradságos munkával és szorgalommal közel állt ahhoz, hogy aranyérmet kapjon, és külföldre utazzon, hogy fejlessze készségeit. Sajnos, a sors akarata szerint ő volt azok között a hallgatók között, akiket Ivan Kramskoy vezetett, aki az érettségi munka kivetett témája ellen tiltakozva hagyta el az Akadémiát. Ezt a lázadást "a 14. lázadásnak" nevezték. Néhány évvel később Alekszej Korzukhin visszatért az Akadémiára, és megkapta az akadémikus címet.

A. I. Korzukhin. Heinrich Johann Denier fényképe

Alekszej Ivanovics minden készségét és készségét a mindennapi élet műfajának szentelte, tükrözve az emberek mindennapi életének jeleneteit. De ellentétben azokkal a művészekkel, akik ebben a műfajban írtak és elítélték a tisztességtelen létező rendet, Korzukhin nem volt hajlandó lázadásra és felháborodásra - vásznain nem látjuk az utazó vádló pátoszát.

- Petrezselyem jön! (1888). Szerző: A. I. Korzukhin
"Lánybúcsú" (1889). Szerző: A. I. Korzukhin
- A gyónás előtt. (1877). Szerző: A. I. Korzukhin
- Megemlékezés a falu temetőjében. Szerző: A. I. Korzukhin

1865 -ben Korzukhin elnyerte az első fokú művész címet az "Ébredj fel a falusi temetőben" című festményért, és 1868 -ban az Akadémia adományozta neki az akadémikus címet "A család apja visszatérése a Becsületes".

A családapa visszatérése a falusi vásárról. (1868)

- A családapa visszatérése a falusi vásárról.(1868). Szerző: A. I. Korzukhin

És ez a kép telített a lírával és a lendületes hangulattal. Színesen közvetíti az emberi lélek fényes oldalait, a művész őszinte együttérzését a köznép iránt. A kép igénytelen cselekménye elmondja, hogy a család apja egy balalaika hangjára billeg a barátokkal, hazatér a vásárból, örül, táncol és sikeres árverést élvez.

Vasárnap délután

"Vasárnap". Szerző: A. I. Korzukhin

A festő minden készsége jól látható a "vasárnap" vásznon. Ennek a festménynek az összetétele elképesztő. Középpontja a forrásban lévő szamovár, amely köré az egész telek van kötve. Az egész család összegyűlt, és hamarosan elkezdenek enni. Közben szórakoznak, táncolnak és játszanak.

Egy ilyen élénk és vidám cselekményből családi melegség, finom ebédillat árad. A néző vágya, hogy maga is eljusson erre a vidám rétre, táncoljon, játsszon a harmonikás játékossal és csak lélegezze be ezt a csodálatos tavaszi napot.

"Vissza a városból". (1870)

"Vissza a városból". (1870). Szerző: A. I. Korzukhin

A vászon szegény paraszti életet teremt újra: egy sötét szoba egy régi falusi kunyhóban, füstös szürke falakkal és réspadlóval, ritkán berendezve. A cselekmény a család apja köré épül, aki a városi bazárból érkezett, ahol háztartási cikkeket és ajándékokat vásárolt háztartásának.

Íme, a legidősebb tizenéves lány érdeklődve bontogatta a kék szalagot; Egy öt -hat éves kislánynak az apja hozott egy kis szalonnára fűzött bejglit. És boldogan készítette elő ruhája szegélyét ajándékokra. A poros padlón egy kisgyerek mászik egy ingben. A bal oldalon egy idős anya vizet tölt a szamovárba teához édességgel, amelyet apja általában a piacról hoz. Ez a vászon tele van optimizmussal, arról tanúskodik, hogy az ember a nehéz, reménytelen élet közepette is megtalálja apró örömeit.

"Madár ellenségek". (1887)

"Madarak ellenségei" (1887). Szerző: A. I. Korzukhin

Kora reggel három paraszt mezítlábas fiú bátran sétál a "vadászaton". Az eladásra szánt madarak jó jövedelmet biztosítanak számukra, ezért a srácok felelősségteljesen közelítik meg ezt a tevékenységet. Erre utalnak a későbbi zsákmányt szolgáló ketrecek és a horgászathoz szükséges hosszú rúd. Az idősebb fiú nyilvánvalóan meglátott egy madárállományt, és magával rántotta őket, megmutatva másoknak, hova kell mozogniuk.

A kenyér szélén. (1890)

- A kenyér szélén. (1890). Szerző: A. I. Korzukhin

Tragédia és komor kilátástalanság árad ebből a vászonból. Az asztalnál álló parasztgyerekek kenyérhéjban osztoznak. Egy 3 éves fiú szeme könyörgéssel telik, aki már megette a falatot, és éhesen nézi a későbbre hagyott adagot. A nővér pedig óvatosan rányomja a kenyeret, és nem tudja, mit tegyen. Kenyeret adni egy testvérnek most azt jelenti, hogy este éhes maradni: nincs ennivaló.

Egy beteg anya, aki egy kanapén fekszik, és látja a zavart a lánya szemében, kéri, hogy ne aggódjon miatta, és egye meg az asztalon maradt morzsáját. De az 5 éves lány már elég idős ahhoz, hogy megértse, ezt nem lehet megtenni, különben az anya soha nem fog felépülni. Egy kislány egész megjelenésében van egy buta kérdés: "Mit tegyek?" És a néző szíve fájdalmasan összeszorul.

"Hátralék behajtása". (1868)

"Hátralék behajtása (1868)". Szerző: A. I. Korzukhin

Tragédia és kilátástalanság ragyog át erről a vászonról. A hátralék behajtói egy szegény parasztcsaládhoz érkeztek. A fő adószedő nem akarja hallgatni a könnyes könyörgéseket, amikor egy nő térdel, és egy kisbabát tart a karjában. Kétségbeesetten kéri, hogy sajnálja őket, és ne vegye el a tehenet - egyetlen kenyérkeresőjük.

A közelben áll a ház tulajdonosa, mezítláb, fehér nadrágban és kopott kaftánban. Zavartan vakargatja a fejét, nem tudja, hogyan tovább éljen. A háttérben álló szomszédok állítólag rokonszenveznek a szerencsétlenekkel, de csendben örülnek a lelküknek, hogy ezúttal a baj megkerülte az udvart.

"Elválás". (1872)

Elválás (1872). Szerző: A. I. Korzukhin
Lány
Lány
"Nagymama és unoka". (1879). Szerző: A. I. Korzukhin
- A piros sarokban. Szerző: A. I. Korzukhin
"Parasztlányok az erdőben". (1877). Vászon, olaj. 94 x 68, 6 Ár: 266, 5 ezer dollár. 2011

Alekszej Korzukhin festőművészt sokáig másodlagos művésznek tartották, de ennek ellenére vásznait sikeresen kiállítják Oroszország számos galériájában és múzeumában, és nagy a kereslet a világ aukcióján.

Egy híres orosz művész, A. Korzukhin kortársa is írt az egyszerű emberek nehéz életéről és életéről, nélkülözéseikről, szenvedéseikről és apró örömeikről Vlagyimir Makovszkij.