Tartalomjegyzék:

Művészeti besorolás: 20 legdrágább orosz művész festménye, amelyeket aukciókon adtak el

Videó: Művészeti besorolás: 20 legdrágább orosz művész festménye, amelyeket aukciókon adtak el

Videó: The Extraordinary Life Of Princess Alice | Queen's Mother-in-Law | Real Royalty - YouTube 2024, Lehet
Orosz művészek legdrágább festményei

Tovább orosz művészet aukciója 2004 -ben Ivan Aivazovszkij, a legdrágább eladott művész 26 alkotása 6,7 millió dollárt hozott. Néhány évvel később ezt a rekordot az orosz művészek első nagyságú festményeinek egész listája támadta meg. A 2011 -es értékesítés eredményei szerint először Ilja Repin, a klasszikus festészet képviselőjeként kerültek be az orosz művészek legdrágább festményei közé. Ebben az áttekintésben az orosz művészek legdrágább festményeinek művészeti minősítése.

1. Kazimir Malevich (1879-1935)

"Suprematist Composition" (1916) - 60 millió dollár (2008 -ban eladták. Sotheby's)Kazimir Malevics a szuprematizmus alapítója. "Fekete tér" című munkájának köszönhetően világszerte hírnevet szerzett. De a művész legdrágább alkotása a "Suprematist Composition" (1915) volt, amelyet 60 millió dollárért adtak el. És bármennyire is paradoxan néz ki most, de egy időben a művész nagyon szegényen élt, még a Művészek Szakszervezetétől sem kapott nyugdíjat. Személy szerint egy szuper-matematikai koporsót tervezett magának kereszt alakban, és hagyta, hogy kinyújtott karokkal temessék bele. Ezt a tanítványai tették.

"Szuprematista kompozíció". 1916 K. Malevics

2. Vaszilij Kandinsky (1866-1944)

"Study for Improvisation No. 8" (1909) - 23 millió dollár (értékesítési év - 2012. Christie's)

Kandinsky az absztrakcionizmus alapítója, festő, grafikus, költő, képzőművészet -elméletíró. Nem objektív művészet, kozmológiai fantáziák, kifejezés, ritmikus dekorativitás tükröződik munkájában. A Sotheby aukcióján az elmúlt évtizedben további 6 festményt adtak el a művésztől, összesen 52 millió dollárért.

"Tanulmány az improvizációhoz, 8. szám". 1909 V. Kandinsky

3. Marc Chagall (1887-1985)

"Jubilee" (1923) - 16,3 millió dollár (eladás éve - 1990 Sotheby's) Marc Chagall az avantgárd művészet elismert vezetője. A forradalom utáni években a sors városról városra, országról országra dobta. Németországban, Franciaországban élt és dolgozott, ahol festészetet és monumentális művészetet tanult. A Sotheby's és a Christie árverésén az elmúlt évtizedben a művész további négy festményét 32 millió dollárért adták el.

"Évforduló". 1923 M. Shagal
"Évforduló". 1923 M. Shagal

4. sz. Nicholas Roerich (1874-1947)

1. "Madonna Laboris" (1931) - 13,5 millió dollár (eladás éve - 2013 Bonhams)Ennek a vászonnak a cselekménye érdekes: a Boldogságos Szűz Mária leengedi sálját a Paradicsom erődfaláról, hogy titokban emberi lelkeket vezessen bele, amin az apostol, a Paradicsom kapusa nem halad át. Ezt a vásznat váratlanul az eredeti ár hétszereséért adták el.

És még egy meglepő tény: ez a munka sok éven keresztül egy amerikai család tulajdona volt. És hogy ki volt Roerich, a tulajdonosok nem is sejtették. Nicholas Roerich kreatív öröksége 7000 festményt tartalmaz. Az előző aukción a festő három vásznát eladták 7 millió dollárért.

Madonna Laboris. 1931 N. Roerich

№ 5. Nikolay Feshin (1881-1955)

Little Cowboy (1940) - körülbelül 11,9 millió dollár (2010 -ben eladta a MacDougall's)Ez a vászon a kreativitás amerikai időszakához tartozik, amikor a művész elhagyta Oroszországot az Egyesült Államok New Mexico államába. Ebben az időszakban a festő számos festményt festett, amelyek a cowboyok és az indiánok életét tükrözték. És otthon a művésznek sikerült művészi hírnevet is szereznie. Repin - Feshin tanára, bár nem szerette a művészt, de mindig felismert benne egy kétségtelen tehetséget.

Kis cowboy. 1940 N. Feshin
Kis cowboy. 1940 N. Feshin

№ 6. Natalia Goncharova (1881-1962)

"Spanyol influenza" (kb. 1916) - körülbelül 11 millió dollár (az eladás éve -2010. Christie's)

Goncharova az avantgárd legfényesebb képviselője és az egyik legkeresettebb orosz szerző a művészeti piacon. A művész munkái nagyon drágák, és még többet adnak el.2007 -ben a Sotheby aukcióin „Alma szedése”, „Hölgy esernyővel”, „Virágzó fák” című műveit 12,6 millió dollárért adták el, 2008 -ban pedig a „Virágok” és „Harangok” című festmények árát. 16,9 millió dollár.

"Spanyol". RENDBEN. 1916 N. Goncharova

7. sz. Ilja Mashkov (1881-1944)

Csendélet gyümölccsel (1910) - körülbelül 8,1 millió dollár (értékesítési év - 2013. Christie's)Ilja Mashkov, a Jack of Diamonds mozgalom tagja nemrégiben az aukción került idézetbe. A "Csendélet gyümölccsel" festmény fő értéke, hogy ez a kép részt vett a "Jack of Diamonds" egyesület legelső kiállításán 1910 -ben. A 2005 -ben árverésre bocsátott vásznat, a Csendélet virágokkal (1912) pedig 3,4 millió dollárért adták el.

"Csendélet gyümölccsel". 1910 I. Mashkov

8. sz. Ilja Repin (1844-1930)

"Parisian Cafe" (1875) - körülbelül 7,7 millió dollár (értékesítési év - 2011 Christie's)Ez Ilja Repin korai festménye, amelynek komolytalan cselekménye a művészetkritikusok tiltakozásának viharát váltotta ki. A félfényes hölgy, az elesett nő, aki kíséret nélkül mert bejönni a kávézóba - ez volt a felháborodás oka. Sem Tretjakov, sem más festménygyűjtők nem merték megvenni ezt a vásznat. Csak 1916 -ban vásárolta meg a párizsi kávézót egy svéd gyűjtő. 95 éve ezt a vásznat csak háromszor mutatták be a nagyközönségnek, az utolsó Moszkvában volt az aukció előtti kiállításon. Mivel a művész teljes örökségét régóta eladták múzeumoknak, festményeit nagyon ritkán árverik. De hat évvel korábban a "Családi portré" (1905) festményt 1,9 millió dollárért adták el.

"Párizsi kávézó". 1875 I. Repin

9. Boris Kustodiev (1878-1927)

"Carrier" (1923) - körülbelül 7,5 millió dollár (értékesítési év - 2012. Christie's)1924 -ben ez a feltűnő vászon volt az egyik fő kiállítás a New York -i orosz művészeti rangos kiállításon. A kiállítás kiállítását 100 legjobb orosz festő munkáiból gyűjtötték össze, és 1936 -ban a "Cab" a híres szovjet fizikus, Pjotr Kapitsa tulajdonába került. A tudós örökösei 2012 -ben 7,5 millió dollárért adták el ezt a vásznat. A Sotheby's előző aukcióján az "Odalisque" (1919), a "Village Fair" (1920), a "Piknik" (1920) festményeket összesen eladták. $ 8,3 millió

"Taxi". 1923 Borisz Kustodiev
"Taxi". 1923 Borisz Kustodiev

10. Vaszilij Polenov (1844-1927)

- Melyikőtök van bűn nélkül? (1908) - körülbelül 7 millió dollár(eladó év -2011 Bonhams)

Figyelemre méltó, hogy ez a nagyméretű vászon a "Krisztus és a bűnös" eredeti festmény szerzőjének másolata, amelyet az Orosz Múzeumban őriztek, és amelyet egyszer III. Sándor császár 30 ezer rubelért megvásárolt Polenovtól. Az Újszövetség egyik epizódját ábrázoló példányt körülbelül egy évszázaddal ezelőtt exportálták Amerikába, és végül egy amerikai egyetem gyűjteményében kötötték ki. Miután 80 évig ott lógott, nagyon sikeresen eladták aukción, ami jelentősen pótolta az intézmény költségvetési hiányát.

- Melyikőtök van bűn nélkül? 1908 V. Polenov

№ 11. Konstantin Somov (1869-1939)

"Szivárvány" (1927) - körülbelül 6,3 millió dollár (az eladás éve -2007 Christie's)Somov 1924 -ben készült műveit ugyanabban a rangos kiállításban mutatták be az Egyesült Államokban, mint Kustodiev munkáit. Miután Amerikában bemutatta munkáját, a művész soha nem tért vissza Oroszországba - Franciaországban telepedett le. Az ezüstkort ünneplő remek művei az elmúlt évtizedekben nagy sikert arattak az aukción. Az elmúlt két évben az "Orosz lelkipásztor" (1922), a "Pierrot és a hölgy" (1923), a "Kilátás az ablakból" (1934) festményeket 8,6 millió dollárért adták el a Christie's aukcióin.

"Szivárvány". 1927 K. Somov
"Szivárvány". 1927 K. Somov

12. sz. Vaszilij Verescsagin (1842-1904)

"Gyöngy mecset Agrában" (1870-80) - körülbelül 6,2 millió dollár (eladás éve - 2014 Christie's)

A híres csatafestő, Verescsagin szinte egész életében szerette a keleti témákat. Sok festményt és élénk vázlatot hozott Közép -Ázsiából. 1888 -ban az Egyesült Államokban a művész számára rendezett tárlat 110 tárlatának szinte mindegyikét elárverezték, és Amerikában maradtak. A mai napig az orosz aukción vászonjai nagyon drágák. Siratófal (1885) és Taj Mahal. Este (1876) 5,9 millió dollárért adták el

"Gyöngy mecset Agrában". 1870-80-as évek. V. Verescsagin

№ 13. Vlagyimir Borovikovszkij (1757-1825)

„L. I. grófnő arcképe. Kusheleva fiaival, Alexander és Gregory -val (1803) - körülbelül 5,1 millió dollár (értékesítési év - 2014 Christie's)

Ez a rendkívül művészi múzeumi festmény a legrégebbi a minősítési listából. Az aukción eredetileg megállapított árat hatszorosára emelték. Néhány évvel korábban Kushelev gróf ünnepélyes portréját 2,6 millió dollárért adták el.

„L. I. grófnő arcképe. Kusheleva fiaival, Sándorral és Grigorijjal

14. sz. Ilja Kabakov (1933)

"Bogár". (1985) - körülbelül 5 millió dollár (1998 -ban eladta Phillips de Pury)Ez a festmény az előzővel ellentétben a "legfrissebb" festménynek minősül. Phillips de Pury modern művészet aukcióján ez a vászon olyan rekordot hozott, amely 20 év óta nem dőlt meg.

"Bogár". 1985 Ilja Kabakov
"Bogár". 1985 Ilja Kabakov

15. Alexander Yakovlev (1934-1998)

"Vaszilij Shuhajev művész portréja stúdiójában" (1928) - körülbelül 4,8 millió dollár (értékesítési év - 2007. Christie's)

Ez a művész legjobb barátja, Yakovlev portréja. Az Orosz Múzeumban kettős baráti portré található, ahol Harlequin és Pierrot szerepében vannak. Ugyanebben az évben értékesítették a művész vásznát - a "Királyok harca" (1918) 1,8 millió dollárért, az előző "Három nő egy színházi dobozban" (1918) pedig 1,97 millió dollárért.

"Vaszilij Shuhajev művész portréja műtermében." 1928 Alexander Yakovlev

16. Ivan Aivazovsky (1771-1841)

"Amerikai hajók a gibraltári sziklánál" (1873) - körülbelül 4,6 millió dollár (eladás éve - 2007 Christie's)Egy világméretű orosz tengeri festő ragyogó alkotásai folyamatosan népszerűek a világ aukcióin. Érdekes tény: Aivazovszkij maga mintegy hatezer munkáját számolta össze, és ma, szerte a világon, a számítás már meghaladja a 60 ezret. De akárhogy is legyen, a művész eredeti műveinek árveréseken való megjelenése mindig felfordulást okoz. A 2005-2007 közötti időszakban a művész tíz festményét a Sotheby's aukcióján 19,7 millió dollárért adták el.

- Amerikai hajók a gibraltári sziklán. 1873 Ivan Aivazovsky

17. sz. Pavel Kuznyecov (1878-1968)

„Keleti város. Bukhara "(1928) - körülbelül 4 millió dollár (értékesítési év - 2014. MacDougall's)Kuznyecov Arkhipov, Korovin, Serov tanítványa volt. Tagja volt a "World of Art", "Russian Artists Union", "Four Arts" egyesületeknek. Munkájában romantikusan testesítette meg a keleti költészetet. A Bukhara festménysorozat nagyon magas szintre emeli a művészeket.

„Keleti város. Bukhara
„Keleti város. Bukhara

18. sz. Borisz Grigorjev (1886-1939)

"Pásztor a hegyekben" ("Klyuev the Shepherd") (1920) - 3,72 millió dollár (értékesítési év - 2008. Sotheby's)A múlt század 20 -as éveiben a művésznek a "szláv lélek történésze" dicsősége volt. Műveiben, mivel senki sem tudta megmutatni az orosz jellem szellemét és lényegét. A 2000 -es évek óta munkáját nagyra értékelik az aukción: a művész hét munkáját 14,2 millió dollárért adták el.

"Pásztor a hegyekben" ("Klyuev the Shepherd"). 1920 Borisz Grigorjev

19. Kuzma Petrov-Vodkin (1878-1939)

"Csendélet. Alma és tojás "1921) - 3,6 millió dollár (értékesítési év - 2012. MacDougall's) A szecessziós irányzatok, a szimbolizmus vallási és keleti motívumok formájában tükröződtek a művész munkájában. Két évvel korábban a Vasya fiú portréját 2,7 millió dollárért adták el.

"Csendélet. Alma és tojás”. 1921 Petrov-Vodkin ". 1921

20. sz. Jurij Annenkov (1889-1974)

"A. N. Tihonov arcképe" (1922) - körülbelül 2,26 millió dollár (értékesítési év - 2007. Christie's) Az író, Tihonov, az Annenkov család barátjának portréja kollázs formájában készült, üveg, vakolat és természetes csengő segítségével.

„A. N. portréja Tihonov
„A. N. portréja Tihonov

Miután átnéztük a legdrágább orosz művészek művészeti besorolását, ismét meg vagyunk győződve arról, hogy "a művész a legjobb módja annak, hogy megemelje munkája árát, ha meghal." A fent említett listák közül csak egy, Ilja Kabakov (1933) jelenleg New Yorkban él, és az Orosz Művészeti Akadémia külföldi tiszteletbeli tagja.

De az idők változnak, és most még egy tehetséges gyermek is rajzolhat, aki képeket rajzol: Egy 5 éves kislány lenyűgöző festményekké alakítja az akrilfoltokat, és segít a rákos betegeknek.