Tartalomjegyzék:

A 2015 -ös aukciókon eladott 10 legdrágább művészeti remekmű

Videó: A 2015 -ös aukciókon eladott 10 legdrágább művészeti remekmű

Videó: A LEGHITELESEBB ÖSSZEESKÜVÉS ELMÉLETEK - YouTube 2024, Április
A művészet legdrágább remekei
A művészet legdrágább remekei

A nagy eladások szezonja már véget ért, de a Sotheby's és a Christie's aukciósházak csak 2016 elején fognak összegezni. Ennek ellenére még ma is beszélhetünk azokról a műalkotásokról, amelyek az elmúlt évben a legdrágábbnak bizonyultak.

Amedeo Modigliani fekvő aktja

$170 405 000 A The Artist's Muse at Christie’s árverésére a kurátorok a 19. század végétől a 21. század elejéig összegyűjtötték a művészek műveit, amelyek az őket inspiráló nőket ábrázolják. A rekord tulajdonosa az olasz Amedeo Modigliani festménye volt. A festményre vonatkozó licit mindössze kilenc percig tartott, a művet egy kínai gyűjtő szerezte be. 170,4 millió dollárt fizetett, ezzel a festmény a világ második legdrágább alkotása lett, amelyet nyilvános árverésen értékesítettek.

A mutató ember, Alberto Giacometti

$141 285 000

Az olasz Alberto Giacometti ismert a formakísérletekről: hogy drámai eredményeket érjen el szobrászati portréiból, rendkívül vékony és hosszúkás emberi alakokat készített. Az 1947 -ben létrehozott "The Pointing Man" Giacometti aláírási stílusában készült. Miután május 11 -én eladták a New York -i Christie's -ben, ez a világ legdrágább szobra. Az előző rekordot Giacometti és a Walking Man is tartotta, amelyet 2010 -ben a Sotheby's -ben adtak el több mint 104 millió dollárért.

Algerian Women (O változat), Pablo Picasso

$179 365 000

A Looking Forward To The Past aukción, amelyet Christie május 11 -én tartott New Yorkban, Pablo Picasso Algerian Women (O verzió) című új világrekordját állította fel. A festmény több mint 179 millió dolláros eredménnyel megdöntötte a korábbi rekordot, amelyet Francis Bacon írt Lucien Freud három vázlata 2013 -ban. Az 1955 -ben írt O változat az algériai nők sorozatának legújabb és leghíresebb része. Másodszor is árverésre bocsátották.

Roy Lichtenstein "nővére"

$95 365 000

Roy Lichtenstein "nővére"
Roy Lichtenstein "nővére"

A "nővér" amerikai Roy Lichtenstein, amelyet november 9-én állítottak ki New Yorkban, a The Artist's Muse at Christie's aukción, az elmúlt év legdrágább darabja lett a "háború utáni művészet" szegmensben. Liechtenstein a kubizmus és az absztrakt expresszionizmus kísérletezése után az 1960 -as években jutott el a pop art stílusához. A nővér, aki a művész felismerhető képregény ihlette stílusában készült, 1964-ben, Liechtenstein legtermékenyebb időszakában íródott.

Nem. 10, Mark Rothko

$81 925 000

Nem. 10, Mark Rothko
Nem. 10, Mark Rothko

Vászon No. 10 Az absztrakt expresszionizmus egyik alapítója, Mark Rothko 1958 -ban festett - abban az időben, amikor szinte tökéletesre hozta festészeti stílusát. A kétszínű festmény 81,9 millió dollárért került kalapács alá, nem haladva meg a művész rekordját, 86,9 millió dollárt, amelyet 2012-ben állított fel a "Narancs, piros, sárga" vászon.

Névtelen (New York) Cy Twombly

$70 530 000

Az amerikai absztrakt festő és szobrász, Sai Twombly által 1968 -ban festett festmény híres tábla -sorozatának része. Ennek létrehozásához a művész rendszeres krétát használt. A festményt november 11 -én, New Yorkban értékesítették a Sotheby's aukcióján, és az est legdrágább alkotása lett, és ezzel egyidejűleg árrekordot állított fel a művész munkái számára.

Cabaret Singer, Pablo Picasso

$67 450 000 A "Cabaret Singer" egy meztelen nő portréja, amelyet 1901-ben festett a 19 éves Picasso, és a művész "kék korszakához" tartozik. A darabot november 5 -én értékesítették a New York -i Sotheby's aukción, a 60 millió dolláros ár enyhe túllépésével, amelyet az aukciósház tervezett a vászonra kimenteni.

Pablo Picasso "Egy nő mellszobra (nő hajhálóban)"

$67 365 000

Ezt a kubista nőarcképet Picasso festette 1938 -ban - amikor a művész kapcsolata Dora Maar fotográfussal még csak most kezdődött. A Bust of a Woman (Woman in a hairnet) Picasso egyik leghíresebb portréja Maarról. A Christie háza, amely május 11 -én árverésre bocsátotta a festményt New Yorkban, remélte, hogy legalább 55 millió dollárért eladja - és több mint 10 millióval többet szerzett.

A szociális gondozó Lucian Freud alszik

$56 165 000 Lucian Freud május 13-án a New York-i Christie's-ben "A szociális gondozó alszik" című képe a felső becslés enyhe túllépésével (30-50 millió dollár) kalapács alá került. A festmény, amely egyike Sue Tilly négy portré sorozatának, árrekordot állított fel a művész munkái számára.

"Allee Aliscamps", Vincent Van Gogh

$66 330 000

Vincent Van Gogh 1888 -ban festette a tájat "Allee Aliscamps" - éppen akkor, amikor a művész Arles -ba költözött. Élénk színek jelentek meg a palettáján, és fő remekei az ecset alól születtek. Május 5 -én, a New York -i Sotheby's aukcióján a vászon több mint tíz év után először jelent meg az aukción.

Érdekes lesz az orosz festészet csodálójának megismerni Mikhail Vrubel híres festményei, egy lépésre az őrülettől.