Tartalomjegyzék:
- Codex Leicester Leonardo da Vinci
- Oroszlán Henrik evangéliuma
- Amerikai madarak, John James Audubon
- Geoffrey Chaucer Canterbury meséi
- Első kötet: William Shakespeare vígjátékai, krónikái és tragédiái
Videó: 5 ritka könyv, amelyekért mesés összegeket osztottak ki aukciókon
A valódi műalkotásokat és történelmi ritkaságokat természetesen nem lehet pontosan megbecsülni pénzben, mivel sok közülük egyszerűen megfizethetetlen. Mindazonáltal minden elem annyiba kerül, amennyit hajlandóak fizetni érte, és ha a terméket egyszer eladták, akkor ezen az áron bízhat. Áttekintésünkben egy történet öt könyvről, amelyekért rekord összegű pénzt fizettek aukciókon különböző években. Ma ezeket tartják a világ legdrágábbjának.
Codex Leicester Leonardo da Vinci
30,8 millió dollár 1994 -ben a Christie's aukcióján
A kézzel írott kézirat, amelyet Leonardo da Vinci készített, 18 papírlapból áll, amelyeket füzetekbe hajtogattak és összetűztek. 72 oldalt takar a nagy mester keze különleges tükrös betűtípusában, így a felvételeket csak egy tükör segítségével lehet elolvasni. A könyv Milánóban született az 1506-1510-es években. Ebben Leonardo leírta érvelését a természeti jelenségekről. A kézirat jóval később kapta a nevét, amikor 1717 -ben Leicester grófja lett a tulajdonosa. 1994 -ben a felbecsülhetetlen értékű ritkaságot eladták a Christie's aukcióján. Bill Gates, a Microsoft alapítója vette meg 30,8 millió dollárért, ezzel az emberiség történetének legdrágább könyve lett. Most a könyvet sorra mutatják be a világ különböző múzeumaiban.
Oroszlán Henrik evangéliuma
11,7 millió dollár 1983 -ban a Sotheby's -ben
Ennek a kézzel írt középkori remekműnek a nyoma többször is elveszett a történelemben. Benedek szerzetesek hozták létre a XII. Században, Szász és Bajorország hercegének, Oroszlán Henriknek a parancsára. A kézirat 226 kézzel írt oldalt tartalmaz 50 gyönyörű miniatűrrel. A remekmű a középkorban elveszett, majd a 19. században rövid időre „kiúszott”, és ismét eltűnt, mígnem 1983 -ban egy névtelen gyűjtő eladta. A ritkaságot a német kormány vásárolta meg, és azóta a Wolfenbüttel Augustus báróról elnevezett könyvtárban őrzik - azokon a helyeken, ahol létrehozták.
Amerikai madarak, John James Audubon
11,5 millió dollár 2010 -ben a Sotheby's -ben
Az album első kiadásának illusztrációit, amelyeket Londonban 1827 és 1838 között adtak ki, kinyomtatták, majd kézzel festették akvarellrel. A mintegy 200 példányos forgalom biztosítása érdekében 50 ember dolgozott ezen. A szokatlan illusztrációk ellenére ezeket a köteteket nyomtatottnak tekintik, és Lord Hesketh gyűjteményének egy példánya a valaha eladott legdrágább nyomtatvány. Ennek a könyvnek tudományos jelentősége is van, hiszen a színes fotózás korszaka előtt hihetetlenül pontos és anatómiailag korrekt madarak képeit őrizte meg számunkra, amelyek közül sok kihalt az elmúlt 200 évben.
Geoffrey Chaucer Canterbury meséi
7,5 millió dollár 1998 -ban a Christie's aukcióján
Ez a 14. század végi munka befejezetlen maradt. A szóban forgó könyvet 1477 -ben nyomták ki William Caxton angol úttörőnyomtató nyomdájában a Westminster Abbey -ben. A 12 fennmaradt példa közül csak egy van magángyűjteményben, és 1998 -ban került forgalomba. Érdekes, hogy a 19. században ezt a művet trágársága miatt betiltották az Egyesült Államokban, és a mai napig minden újranyomást erősen cenzúráznak és rövidítenek. Ennek ellenére többször forgatták.
Első kötet: William Shakespeare vígjátékai, krónikái és tragédiái
6,2 millió dollár 2001 -ben a Christie's aukcióján
A nagy drámaíró 36 műből álló gyűjteménye 7 évvel a szerző halála után, 1623 -ban jelent meg. Ennek a kiadványnak az értéke óriási, már csak azért is, mert Shakespeare barátai és munkatársai, akik közül sokan részt vettek szerzője színdarab -produkcióiban, óriási és nehéz munkát végeztek, ellenőrizték a szövegeket. A tény az, hogy addigra már sok pontatlan minta volt, amelyeket nagy hibákkal írtak át vagy nyomtattak újra. Az első fólió bevezetőjében az alkotók erről írtak:
Valószínűleg összesen 750 példányt nyomtattak ki. Körülbelül 230 maradt fenn a mai napig. A kiadás rekord 6 millió dollárért 2001-ben Paul Allen, a Microsoft társalapítója vásárolta meg. Érdekes, hogy 2006 -ban az első fólió egy másik példánya sokkal olcsóbban - 5,2 millióért - került a kalapács alá.
A nagy költő kijelentései még mindig feltűnőek a pontosságukban. Talán ezért tartják halhatatlannak műveit: 20 képeslap a nagy Shakespeare idézeteivel, amelyek még ma is aktuálisak.
Hogyan osztották meg az örökséget Gurcsenko, Mordjukova, Batalov és mások orosz hírességek leszármazottai
Amikor a híres emberek elhagyják ezt az életet, gazdag művészi örökséget hagynak maguk után. Ezek után azonban anyagi előnyök is vannak: lakások és házak, pénz és ékszerek. Néha még a hátrahagyott végrendelet sem tudja megvédeni a hírességek örököseit a pereskedéstől, és még azok is elkezdik követelni az örökséget, akikről egy híres személy életében talán nem is tudott
Amit a Szovjetunióban híres barátok-művészek nem osztottak meg: 3 csillagos veszekedések
Jurij Nikulin és Oleg Popov, Efremov és Evstigneev, valamint Magomajev és Bulbul-oglu: az ebben a gyűjteményben összegyűjtött példák különösen szomorúak az őszinte barátság miatt, amelyet híres művészek tanúsítottak veszekedéseik előtt. Úgy tűnik, hogy mindannyian hihetetlenül tehetségesek voltak, a közönség szerette őket, és állandó sikerrel szerepeltek, de életük végéig továbbra is ellenségek voltak
Jakut kövek, amelyekért milliókat fizetnek: A rózsa szellemének gyémánt titkai és más ritka gyémántok
A színes gyémántok rendkívül ritkák a természetben. Ennek ellenére még mindig léteznek, és a belőlük vágott gyémántok mesés pénzbe kerülnek. Szó szerint ez év november elején rekordszerződésre került sor a Sotheby’s aukcióján Genfben. A Ghost of the Rose nevű, 14,83 karátos rózsaszín drágakő 26,5 millió dollárért került a kalapács alá. A gyémántot, amelynek ritkaságát és szépségét nehéz túlbecsülni, a Jakutszki lelőhelyen bányászták, ahol ritka példányok nem gyakran találhatók. Beszédeink kiadványában
Milyen összegeket osztanak fel aukciókon a "Titanic" -on talált dolgokért
A hírek a Titanic brit transzatlanti gőzös 1912 -es roncsáról szerte a világon elterjedtek. A rezonancia e vonal körül a mai napig tart. Újságcímek ezrei, azonos nevű szenzációs film, a bélés ikerének létrehozása. Az óceán fenekén talált dolgokra pedig nagy a kereslet, és több tíz és százezer dollárért árverésekre kerülnek
A 19. századi gyermekkor világa Gaetano Chierizi festményein, amelyekért ma mesés összegeket fizetnek az aukciókon
Sok nézőt érdekli az elmúlt évszázadok régi mestereinek mindennapi festménye, akik nemcsak a legapróbb részletekben is képesek voltak megbízhatóan megörökíteni népük életét, hanem leállítani a pillanatokat a befagyasztott képkocka módban. Néhány festő különös remegéssel közelítette meg a gyermekek témáját, meghatóan ábrázolva az őszinte és spontán gyermekeket a műfaji jelenetekben. Köztük a híres olasz Gaetano Chierizi, aki különleges helyet foglal el a 19. századi művészettörténetben