Tartalomjegyzék:
- 1. Bonaparte Napóleon szára (6 500 000 dollár)
- 2. XV. Lajos ezüst tureen (10 287 500 dollár)
- 3. Tiara smaragdokkal és gyémántokkal (12 100 000 USD)
- 4. A Ming -dinasztia aranylábú állványa (14,8 millió dollár)
- 5. Battle Horn (Oliphant) (16 100 000 dollár)
- 6. Leonardo da Vinci Leicester -kódja (30 800 000 dollár)
- 7. Kabinetiroda "Tollaslabda" (36 000 000 dollár)
- 8. Qing -dinasztia váza (83 millió dollár)
Videó: 8 legdrágább régiség árverésen
Vannak, akik az antik tárgyakat nem másnak tartják, mint csupán edényeket és bútorokat. Mások számára a ritka dolgok megfizethetetlenek. De egy aukción mindennek értéke van. Ez az áttekintés a legdrágább régiségeket tartalmazza, amelyek a kalapács alá kerültek.
1. Bonaparte Napóleon szára (6 500 000 dollár)
A következő csatához visszatérve Bonaparte Napóleon pisztolyt és kardot vitt magával, amelyet egyetlen példányban készítettek neki. Az egyedülálló aranybevonatú szablya 1800-ban Napóleon alatt volt a marengói csata során, amikor a francia hadsereg kiűzte az osztrákokat Olaszországból.
A szablyát nemzedékről nemzedékre adták tovább a Bonaparte családban, mígnem 1978 -ban elismerték Franciaország nemzeti kincsének. 2007 -ben Napóleon szablyáját árverésen adták el 6,5 millió dollárért.
2. XV. Lajos ezüst tureen (10 287 500 dollár)
Ezt a lenyűgöző tureent Thomas Germain ezüstműves készítette 1733 -ban XV. A Sotheby's aukcióján ezt úgy írták le, mint "a történelembe mártott tárgyat, amelynek sikerült elkerülnie, hogy a francia forradalom igényei szerint felolvasztják". Ezt az ezüstműszert 1996 -ban 10 287 500 dollárért adták el, ami háromszorosa az eredetileg kért összegnek.
3. Tiara smaragdokkal és gyémántokkal (12 100 000 USD)
A 11 ritka kolumbiai smaragddal és sárga-zöld gyémánttal díszített Katharina Henkel von Donnersmarck német hercegnő fényűző tiarája több mint 500 karátos. A legenda szerint ezek az drágakövek egykor az indiai maharadzsa által viselt nyaklánc részei voltak. Az Emeralds több tulajdonost váltott, amíg Guido Henkel von Donnersmark megvásárolta őket. A tiarát 2011 májusában a Sotheby'sben adták el 12,1 millió dollárért.
4. A Ming -dinasztia aranylábú állványa (14,8 millió dollár)
2008 -ban a kínai Ming -dinasztia aranyállványát 14,8 millió dollárért adták el. Ez a nyolc ilyen régiség egyike, amely a mai napig fennmaradt. Ezt az állványt Xuande császár udvarában használták, aki 1399 és 1435 között uralkodott.
5. Battle Horn (Oliphant) (16 100 000 dollár)
Ez a háborús kürt (Oliphant) elefántcsontból készül. Bonyolult minták vadászmotívumokkal vannak faragva rá. A leghíresebb Oliphant a Roland énekében jelenik meg, amelyet a 11. században hoztak létre. A mai napig csak hat ilyen kürt maradt fenn. Az egyiket Skandináviában egy aukción adták el 16,1 millió dollárért.
6. Leonardo da Vinci Leicester -kódja (30 800 000 dollár)
Thomas Cox, Leicester grófja vásárolta meg ezt a régi tudományos dokumentumot 1719 -ben. A kézirat 18 papírlapból áll, amelyeket félbehajtva mindkét oldalára 72 oldalt írnak. A füzet Leonardo da Vinci jegyzeteit tartalmazza, a tükörírás titkos technikájában. A kézirat a tudós gondolatait tartalmazza a kövületek természetéről, a víz tulajdonságairól és a Hold felszínéről.
A kódot 1994 -ben eladták Bill Gatesnek, aki ezután minden oldalt digitalizált, és közzétett az interneten. Maga a Leicester -kódex rendszeresen ki van állítva a világ különböző múzeumaiban.
7. Kabinetiroda "Tollaslabda" (36 000 000 dollár)
A "Tollaslabda" kabinetiroda kétszer is rekordokat állított fel az aukciók legmagasabb költségeire. 1990 -ben 16,6 millió dollár volt az ára, 2004 -ben pedig 36 millió dollárért szerezte meg az irodát Liechtenstein hercege.
A kabinetiroda Beaufort 3. herceg parancsára készült Firenzében 1726 -ban. A mesterembereknek 6 évbe telt, mire egy 3,6 méteres, ébenfa és aranyozott bronzból készült szekrényt építettek.
8. Qing -dinasztia váza (83 millió dollár)
A Qing -dinasztia kínai váza az aukción eladott legdrágább antik tárgy. Egy londoni házban véletlenül felfedeztek egy 40 centiméteres porcelánvázát. A hajót eleinte 1000 fontra becsülték, de amikor a szakértők megerősítették hitelességét, az antikvitások értéke "egymillióra" ugrott.
A kínai váza a 18. század közepéről származik. Összetett minta különbözteti meg a többi hasonló tárgytól. 2010 -ben 83 millió dollárért vették.
Bármi megy az aukcióról. Ezek A 10 legdrágább fénykép árverésen néhányan megdöbbenhetnek a tartalmukon.
A világ legnagyobb festményét árverésen adták el
A világ legnagyobb vászonképét, az "Emberiség útját" Sasha Jafri brit művész 62 millió dollárért (több mint 4,5 milliárd rubel) árverezték el Dubajban
John Lennon és Yoko Ono villájában, amelyet hamarosan árverésen értékesítenek
John beleszeretett Floridába. Őrült. Egyszer, s mindenkorra. Olyannyira, hogy szerettem volna venni belőle egy darabot. Egy sarok, amely mindig az övé lenne. Ő és Yoko. Szerelmi fészek Palm Beachben. Valami nagyon messze van a liverpooli zaklató és zaklató John proletár gyökereitől
Az elmúlt 10 év 11 legdrágább amerikai műalkotása, amelyeket árverésen adtak el
A XXI. Század első évtizede kedvezőnek bizonyult a művészeti ipar számára: a világ legdrágább festményét árverésen adták el mesés összegért, az őslakos népek és kisebbségek művészete iránti egyre növekvő érdeklődésért. mivel a közösségi hálózatok esztétikai perspektívára gyakorolt tartós hatása tette a dolgát, az egyik fő szerepet játszva. Ez alól az amerikai művészet sem volt kivétel, és az Egyesült Államok egyik legértékesebb remekműve kézről kézre haladt, új világot teremtve
Könyvek a művészetben. Első rész: Régiség, rejtély, tudás
Lehet valami bölcs? Tud beszélni? Élhet? Igen. Ha ez egy könyv. Az igazi ínyencek és szakértők megerősíthetik: a könyvek olyanok, mint az emberek, és néha még emberibbek is, mint az emberek. Titokzatosabb. Bölcsebb. Ez az áttekintés könyvekről szól, amelyek minden oldala több univerzum és idő titkot rejt, mint azt el tudjuk képzelni; a nehéz kötésekről és a kopott oldalakról, a sárgaréz borítókról és fejlécekről. Ez az áttekintés a kortárs művészet könyveiről szól
10 legdrágább szobor, amelyet árverésen adtak el
A művészeti tárgyak drágulása nem kerülte meg a szobrászatot, annak ellenére, hogy ez az árak meglehetősen sokáig jelentősen elmaradtak a festéstől. A megadott minősítés nem hivatalos, és nem igényel különleges státuszt. Itt nem számít az anyag, amelyből a szobor készült, sem a kora, sem az értékesítés ideje és helye. Mindezeket a szobrokat lenyűgöző összegek egyesítik, amelyeket a gyűjtők fizettek értük