Tartalomjegyzék:
Videó: Mennyibe kerül Petrov-Vodkin: Az "orosz aukciós eladások" rekordjait megdöntő művész festményei
Nos, itt a szovjet korszak művészeinek festményei várták a legkiválóbb órájukat - idézni kezdték őket a világ művészeti piacán, és ugyanakkor nagyon szilárd pénzért kalapács alá kerültek. Ma a festészet híres mestere, művészettörténész munkájáról fogunk beszélni Kuzma Petrov-Vodkina. Június 3 -án Londonban, a Christie's aukciósházban eladták a "Csendélet lilákkal" (1928) rekordösszegért, közel 12 millió dolláros "orosz aukciós eladásokért".
Nem feltételezem, hogy azt mondanám, hogy a művész száz százalékban szocialista realista volt, de a forradalom után nagyon sikeresen adaptálta munkáját a szovjet valósághoz. Kuzma Szergejevics egyedülálló művész volt, aki két korszak találkozásánál dolgozott, kortársai "ősi orosz ikonfestőnek nevezték, aki véletlenül a jövőbe esett". És valóban így van, ítélje meg maga. Feltaláló, kalandor, próféta és "tehetség" Kuzma Petrov-Vodkin: 10 legérdekesebb tény egy művész életéből.
A Christie's orosz művészet aukciójának szenzációs eredménye
Ez az esemény váratlanul megváltoztatta a legdrágább "orosz aukciós eladások" minősítését. Az első helyen továbbra is a "világ művészének" tartott Malevics áll, 85,8 millió dollárért "Suprematist Composition" -val, de a második Petrov-Vodkin volt. De ha figyelembe vesszük, hogy Malevics festményét az impresszionisták és modernisták aukciójának keretében értékesítették, akkor Kuzma Szergejevicset most joggal tekintik az orosz aukció abszolút vezetőjének - 9 286 millió fontot. Előzte meg Valentin Serovot, akinek eredménye - 9, 266 millió font volt; Nicholas Roerich - 7, 9 millió font; Natalia Goncharov - 6,4 millió font és Ilja Repin - 4,5 millió font.
Petrov-Vodkin "Csendélet lilákkal" című műve belépett a Christie's orosz osztályába az olasz művészeti kritikus és gyűjtő, Giovanni Scheuwiller, "a Szovjetunió nagy barátja" leszármazottai közül. Még 1932 -ben, a 18. Velencei Biennálén segített a szovjet országból kiállított kiállítások kiállítási pavilonjának javításában. A biennálé végén a csendélet szovjet mesterek több más művével olasz kortársak műveire cserélődött. Így került az olasz gyűjteményébe, ahol eddig őrizték. Shaywiller örökösei egyébként nem is tudták, hogy a festmény ennyibe kerülhet.
1932 óta a vásznat nem mutatták be a nagyközönségnek, és 87 év után először a moszkvai nézők látták, akiknek ritka alkalmuk nyílt arra, hogy a nagy orosz művész kiemelkedő csendéletére gondoljanak, mielőtt azt az aukción bemutatták nagyon. Az aukció szabályait betartva, idén május közepén a "Csendélet lilákkal" ki volt állítva az árverés előtti moszkvai kiállításon a Christie irodájában.
Miután Christie szakemberei alaposan megvizsgálták a festményt, egy másik dátumot találtak a vászon sarkában, és fordítottat. Ez a lelet azonnal felvetette azt a gondolatot, hogy a művész egy már használt vásznat vett fel csendélet készítésére. És amikor infravörös sugárzásban vizsgáltuk, kiderült, hogy a csendélet alatt a mester egy másik műve van - a befejezetlen "Madonna és gyermeke". Egyébként az is kiderült, hogy nagyon nagy a valószínűsége annak, hogy az 1925 -ben készült előkészítő rajzot egyetlen magángyűjteményben őrizték meg.
A Christie kereskedőház sajtószolgálata sem maradt félre, amely megjegyezte, hogy „… ez a kép lenyűgözi a nézőt a gazdag tiszta színek merész használatával, az optikai technikákkal és mindenekelőtt a perspektíva innovatív megközelítésével, amely Petrov-Vodkin a huszadik századi orosz és világművészet egyik vezető mesterének hírneve”.
Az első szakértői értékelés szerint ezt a festményt körülbelül 1,2 millió fontra (1,5 millió dollár) becsülték, de a vevő által felajánlott eladási ár csaknem 9,3 millió font (közel 12 millió dollár) volt. A festőművész korábbi rekordja egy aukció volt 2012 -ben, és 2,3 millió font volt. Ezen az áron adta el a MacDougall's aukciósház a ragyogó művész "Alma és tojás" csendéletét.
És meg kell jegyezni, hogy a csendélet műfaja Petrov-Vodkin munkájában kulcsfontosságú volt. Egy egész galériát hozott létre egyedi művekből, amelyek beléptek a világművészet kincstárába.
Olvassa el még: Ki találta fel a csiszolt üveget, és miért volt a "Granchak" kedvenc témája Petrov-Vodkin csendéleteiben.
Andrej Shatilov művész filozófiai és szatirikus festményei a kortárs orosz valóságról
Manapság a valódi mély filozófiai jelentéssel teli festmények meglehetősen ritkák. Ezért Andrej Shatilov orosz művész szerzőjének munkái valódi érdeklődést váltanak ki a modern néző körében. Vásznai mindenekelőtt "a harapó szürrealizmus, a merész, kritikus szimbolizmus és a reális művészeti eszközök kombinációja". Tele vannak mély tartalommal, amely nem mindig fekszik a felszínen. Néha ezt alaposan át kell gondolnia
Mennyibe kerül egy vacsora egy hírességgel, és a sztárok hova költik a kapott összeget?
Míg a hétköznapi rajongóknak csak a szemük sarkából sikerül bálványt látniuk, és naptárakat gyűjtenek egy csillaggal, a gazdagabb rajongók megengedhetik maguknak, hogy hangulatos estét töltsenek kedvencük társaságában. Végül is nem olyan drága - csak néhány százezer dollár, bár vannak drágább beszélgetőpartnerek. Ma arról fogunk beszélni, hogy mennyibe kerültek a sztárok összejövetelei azoknak, akik vacsorázni akartak, és hol költötték el a híresség által megszerzett összeget
Hogyan született meg az ötlet Lenin testének balzsamozására, megőrzésére és mennyibe kerül a mauzóleumban való tartása
A múlt században a Vörös tér változatlan tulajdonsága volt a nem csökkenő kilométer hosszú sor a mauzóleumhoz. A Szovjetunió polgárainak és a főváros vendégeinek tízezrei álltak benne hosszú órákon át, hogy tiszteljék a legendás személyiség - Vlagyimir Iljics Uljanov -Lenin - emlékét. A világ proletariátusának vezetőjének balzsamozott teste csaknem egy évszázada fekszik egy sírban Moszkva központjában. És minden évben egyre hevesebb a vita arról, hogy mennyire szükséges és etikus a mumifikált változatlan nyitottság fenntartása
Vaszilij Godzh (Vaszilj Godz) orosz művész lineáris festményei
A közelmúltban olyan művészetekről beszélgettünk, mint a pointillizmus, és kortárs művészek festményeiről, amelyeket millió apró pöttyrel festettek. Ebben a tekintetben bűn nem beszélni azokról, akik először egy pontot tettek a papírra, majd vonallá alakították. Például egy Vasilj Godzh nevű tehetséges orosz grafikusról, aki szinte az egész világot elbűvölte minimalista fekete -fehér illusztrációival, amelyeket hétköznapi vonalakkal rajzolt meg
Orosz művészeti aukciós hét kezdődik Londonban
Június 3 -án, hétfőn Londonban megkezdődnek az alkudozások, amelyek során új tulajdonosok keresik majd az orosz művészet tárgyait. Ezúttal a gyűjtőket felkérik, hogy figyeljenek az érdekes ajánlatokra, és a szakértők azt sugallják, hogy az összes tétel iránti érdeklődés meglehetősen nagy lesz