Videó: Század "futballkirályáról", a legendás Pele-ről kevéssé ismert fényképek

Videó: ПЕРВЫЕ ПОСЛЕВОЕННЫЕ ГОДЫ. ВОСТОЧНАЯ ПРУССИЯ. КАЛИНИНГРАД. ИСТОРИИ ПРОФЕССОРА. КОП ПО ВОЙНЕ - YouTube 2024, Lehet
Anonim
Image
Image

Pele egy legendás brazil támadó középpályás, és a világ egyetlen futballistája, aki játékosként háromszor lett világbajnok. Pele 7 éves korában kezdett játszani a helyi gyermekcsapatban, ahol nagyon szórakoztató és eredményes játék jellemezte, és 15 évesen belépett a nagy futballpályára …

1. brazil labdarúgók

Pele csapattársaival 1957 -ben

Pele egy legendás brazil támadó középpályás, és a világ egyetlen futballistája, aki játékosként háromszor lett világbajnok. Pele 7 éves korában kezdett játszani a helyi gyermekcsapatban, ahol nagyon szórakoztató és hatékony játék jellemezte. Ekkor a csapatot a korábbi brazil válogatott játékos, Valdemar de Brito edzette, ami nagyrészt előre meghatározta a futballista jövőbeli sorsát. Pele 15 éves korában később csatlakozott a világhírű "Santos" klubhoz.

2. Az orvosok megvizsgálják Pele -t

Pele térdsérülést szenvedett, ami megakadályozta a versenyzést az első két világbajnoki mérkőzésen

Pele 1956 szeptemberében lépett először pályára a Corinthians elleni hivatalos mérkőzésen, és megszerezte az első gólt. A legendás labdarúgó a Santos csapatában játszott minden idő alatt 11 -szer nyerte el São Paulo állam bajnoki címét, és ugyanannyiszor lett a torna gólkirálya. Pele hatszor nyerte meg a Brazil Kupát, kétszer a Copa Libertadores és az Interkontinentális Kupát.

3. brazil válogatott

Brazil válogatott a Szovjetunió elleni mérkőzés előtt

Pele bemutatkozása a válogatottban ugyanolyan lenyűgöző volt, mint az első szereplése a Santosnál, bár sérülten érkezett a versenyre. A Szovjetunió nemzeti csapata elleni játékban az újonc belépett csapata kezdőcsapatába.

4. Stratégista

A futball királya a társasjátékban

1958. június 15 -én Pele lett a világbajnokság legfiatalabb résztvevője, ezt a rekordot 24 évig birtokolta. A negyeddöntőben Brazília Wales ellen játszott. A 66. percben Pele nyitotta meg a gólt és lőtte a mérkőzés egyetlen gólját. Brazília továbbjutott az elődöntőbe, Pele pedig a legfiatalabb játékosként írta be nevét a rekordok könyvébe, aki valaha is gólt szerzett a világbajnokságon.

5. Első gól

A 66. percben Pele nyitotta meg a gólt és lőtte a mérkőzés egyetlen gólját

Június 24 -én Pele három gólt szerzett, ennek eredményeként a brazil válogatott 5: 2 arányban verte a francia válogatottat. A francia labdarúgó, Just Fontaine, az egy világbajnokságon szerzett gólrekorderek később azt mondta: "Amikor láttam, hogy Pele játszik, éreztem, hogy itt az ideje, hogy visszavonuljak."

6. Mesterhármas

Pele június 24 -én szerez első három gólt

Június 29 -én Brazília találkozott a bajnokságon a házigazda országgal - Svédországgal. A torna házigazdái a mérkőzés negyedik percében szerezték az első gólt, de Brazília megragadta a kezdeményezést, és kétszer a labdát az ellenfél kapujába lőtte.

7. Franciaország elleni gól

Pele szerzi a második gólt Franciaország ellen

Az 1962 -es és az 1966 -os világbajnokságon sérülések miatt nem tudott teljesen bizonyítani a pályán. Az 1970 -es záróverseny diadalmas volt az egész csapat számára, amelynek összetételét ezen a bajnokságon sok szakértő a brazil válogatott történetének legerősebbnek tartja. A Jules Rimet díjat harmadszor megnyerő brazil futballisták megkapták a jogot, hogy örökre megtartsák, Pele pedig a mexikói válogatott győzelme után a történelem egyetlen háromszoros világbajnoka lett a futballban.