Tartalomjegyzék:

Macskák milliókért: 6 festmény dorombolással, árveréseken árulják el mesés összegekért

Videó: Macskák milliókért: 6 festmény dorombolással, árveréseken árulják el mesés összegekért

Videó: Meghan Markle Rejects Coronation Invitation, Coronation Ceremony Runs Long | LIVESTREAM - YouTube 2024, Április
- A feleségem szerelmesei. Karl Kahler

A modern művészet ínyencei több tíz vagy akár több száz millió dollárt fizetnek aukción Picasso köbös asszonyaiért, Malevics szuprematista kompozícióiért, Kandinsky absztrakt festményéért. Vannak azonban vásznak a festészet művészetében, amelyekért a gyűjtők is készek jelentős összeget fizetni. Ezek aranyos macskákat ábrázoló festmények, amelyek sok ember kedvenceivé váltak. Ez az áttekintés a top 6 -ot tartalmazza a legdrágább festmények a világ művészeti piaci aukcióin eladott macskákkal.

Az ősi idők óta a művészek gyakran fordultak a macskák, macskák és kiscicák képeihez, amelyek vásznon ábrázolták őket. Nem szoktuk képekben látni őket: függetlenek és kecsesek, lágyak és szeretetteljesek, nárcisztikusak és alattomosak, aranyosak és vadak, lenyűgözően realisztikusak és hasonlóak az emberekhez. És mivel az őskori macskák mindig is emberek mellett éltek, a művészek közül kevesen kerülgették meg figyelmükkel.

6. hely: Jan Faith (1611-1661). "Csendélet nyúl, vad és macska" - 221 000 dollár

- Csendélet nyúl, vad és macska. (1644). Vászon, olaj. 60,3x87,7 cm Szerző: Jan Faith

A holland festő és grafikus, Jan Fyt a 17. században élt, és állatokat és madarakat ábrázoló, úgynevezett vadászati csendéleteket festett. Festményei valósághűek és részletesek, nagyon színesek és harmonikusak, a cselekményeket pedig a vadászéletből vették át. Vásznain a művész főként vadat, kutyákat és agárokat ábrázolt. A festő nem ment el a figyelme és a macskák mellett.

A „Csendélet nyúl, vad és macska” című vászon egy vadász és egy macskatolvaj zsákmányát ábrázolja, mancsát húzva egy leölt madár után. Ezt a festményt 221 ezer amerikai dollárért adták el a Sotheby's -ben.

5. hely. Henrietta Ronner-Knip (1821-1909). "Játszó kiscicák" - 429 000 dollár

"Játszó cicák". (1898). Vászon, olaj. 91 x 73 cm. Szerző: Henrietta Ronner-Knip

Henriette Ronner-Knip holland állatfestő 5 éves korában kezdett el festeni, 6 éves korában pedig apja szorgalmas tanítványa lett. És nagyon hamar a nélkülözhetetlen asszisztensévé kellett válnia, mivel apja nagyon gyorsan megvakult, és nem tudott apró részleteket előírni. 16 éves korától pedig már egyedül gondoskodott nagy családjuk napi kenyeréről.

Alkotói karrierje elején Henrietta főleg tájakat és csendéleteket festett. De aztán állatok kezdtek megjelenni vásznán. Előnyben részesítette a kutyákat, és amikor egy macska megjelent a művész házában, lelkesen rajzolni kezdte őt és aranyos punciját. És ezek a képek nagyon jó jövedelmet hoztak. Henriettának szilárd ügyfelei voltak Portugália és Belgium királyi családjai között.

Egy anyamacskával és fickándozó cicákkal készült festményét 2006 -ban egy művészeti aukción értékesítették 429 ezer dollárért egy ismeretlen vevőnek.

Kíváncsi cica. (1893). Olaj a fára. 11 x 10 cm Szerző: Henrietta Ronner-Knip

Egyébként egy 11 x 10 centiméteres, 1893 -ban festett, 11 x 10 centiméteres fán lévő miniatűr festmény 2009 -ben 29 ezer dollárért ment el az aukcióról.

4. hely. Liu Ye (született 1964). Miau - 601 000 dollár

"Miaú". Szerző: Liu Ye
"Miaú". Szerző: Liu Ye

A kortárs kínai művészet képviselői kétségkívül ma jelentős helyet foglalnak el a világkultúrában. Például a pekingi Liu Ye művész animált képeket rajzol egy kicsit furcsa cselekményekkel. Egyes művei a gyermekkönyvek illusztrációihoz hasonlítanak, míg mások az absztrakt művészet stílusában készülnek. A művész minden munkája a mester érzelmeire, a körülötte lévő világ belső érzékelésére összpontosít.

Az egyik legdrágább alkotása a "Miau" festmény volt, amely egy lányt ábrázolt egy cicával. Ennek a műnek a cselekménye nagyon furcsa, de ez nem akadályozta meg abban, hogy 601 ezer dollárért eladják egy művészeti aukción.

3. hely. Andy Warhol (1928-1987). Macskák és kutyák (Broadway) - 701 000 dollár

"Macskák és kutyák (Broadway)". Írta: Andy Warhol

Andy Warhol neves amerikai művész, a kereskedelmi pop art alapítója, a pop art mozgalom és általában a kortárs művészet történetének kiemelkedő alakja. Egy időben, sok éven át Andy volt a New York -i művészeti élet központja, annak ellenére, hogy az életben nagyon zárt ember volt.

De a művész szenvedélye volt a macskák iránt, amit rendkívül imádott. Azt mondták, hogy Warhol szisztematikusan szerzett sziámi macskákat, amelyek tele voltak a házában, és válogatás nélkül Samaminak nevezte őket. Warohol gyakran statikus pózokban készített vázlatokat kedvenceiről, mivel a mozgó tárgyak nehezek voltak számára. Később ezek a vázlatok az 1954 -ben megjelent "25 macska Sam és egy kék macska" című híres album illusztrációivá váltak.

De Warhol legdrágább alkotása macska témában a "Macskák és kutyák (Broadway)" festmény volt, amelyet 701 ezer amerikai dollárért adtak el a Sotheby's -ben.

2. hely. Karl Kahler (1855-1906). A feleségem szerelmesei - 826 000 dollár

- A feleségem szerelmesei. (1891-1893). Szerző: Karl Kahler

Hatalmas vászon, rajta 42 macskával, Karl Kahler (Carl Kahler) osztrák művész ecsetéhez tartozik. 1891 -ben egy gazdag hölgy és egy nagy macskaszerető, Kate Birdsall Johnson hatalmas vásznon akarta megörökíteni kedvenceit. Kaliforniában több mint 300 macska élt a kastélyában, de közülük csak negyvenkettő volt a megtiszteltetés, hogy a történelemben maradhat. A művész 3 évet töltött a vászon írásával.

2015 -ben egy 100 kilogrammos és nagyon lenyűgöző méretű festményt: 2,6 méter hosszú és 1,8 méter magas festményt 826 ezer dollárért adtak el egy névtelennek maradni kívánó vevőnek.

A tétel eredeti ára 500 000 dollár volt. Érdekes módon az aukció szervezői nagy súlya miatt nem tudták a falhoz rögzíteni. Ehhez a kiállításhoz különleges szerkezetet kellett felépíteniük.

1. hely. Pablo Picasso (1881-1973). Dora Maar macskával - 95 200 000 dollár

Dora Maar egy macskával. (1941). Szerző: Pablo Picasso

A top kétségtelen vezetője a ragyogó Picasso munkája - "Dora Maar with a Cat", amelyet 1941 -ben hoztak létre, és amelyet a francia művésznőnek és szeretőjének szenteltek. Ez Pablo Picasso szeretett és múzsája, Dora Maar egyik legszokatlanabb portréja. A mű az absztrakt művészet stílusában készült, és magában hordozza a művész belső tapasztalatait a szeretett nővel való közelgő szünetről 9 éves kapcsolat után.

A két alkotó személyiség kapcsolata tele volt elfojthatatlan szenvedéllyel és ellentmondásokkal, és nyilvánvalóan ezért Pablo szilárd sarkok és törött vonalak formájában ábrázolta Dórát, ráadásul nagyon vonzónak. És a szék támláján, amelyen Dóra ül, egy aranyos kis fekete macskát látunk, vagy inkább a sziluettjét. Egyébként a művész múzsája nem szerette a macskákat, de Picasso egy macskát ábrázolt a köztük lévő zűrzavaros kapcsolat szimbólumaként.

Ez a vászon szerepelt a világ tíz legdrágább festménye között, mivel 2006 -ban hihetetlen összegért, 95 millió dollárért adták el.

Pablo Picasso
Pablo Picasso

Pablo Picasso maga nem kedvezett a törzskönyvi macskáknak, de mindig őszinte együttérzéssel bánt a hajléktalanokkal és hajléktalanokkal. - idézte fel a művész, kollégája, Brassai kijelentéseit. Ilyeneket írt macskasorozatában, amely tartalmazza a "A macska megragadja a madarat", "A macska felfalja a madarat", "A macska és a homár" című festményeket.

- A macska, aki megragadta a madarat. (1938). Vászon, olaj. Szerző: Pablo Picasso
- Egy macska, aki megeszi a madarat. Szerző: Pablo Picasso
"Macska és homár". (1965). Szerző: Pablo Picasso

Ez olyan hatalmas pénz, amit a művészet csodálói hajlandóak fizetni a macskákkal készült festményekért. És a festészet történetébe belenézve meggyőződhetünk arról, hogy ezek az aranyos lények óriási számú mestert ragadtak meg, az ókortól napjainkig.

Henrietta Ronner-Knip holland állatfestő csodálatos vásznai, amelyek imádnivaló puncikat ábrázolnak, amelyeken életének 30 évét töltötte felülvizsgálat.