Videó: Larionov, Kustodiev és Polenov festményeit árverésre bocsátották Londonban
Június 4 -én aukcióra kerül sor Londonban. Ennek az eseménynek a kezdeményezője a Sotheby's aukciósház. Az aukció szervezői az orosz hírlapok képviselőivel beszélgettek, és elmondták, hogy a közelgő aukción az orosz művészeti tárgyak között a legtöbb tétel olyan orosz mesterek festményei lesznek, mint Vaszilij Polenov, Borisz Kustodjev, Mihail Larionov.
Az aukciós ház szakembereinek előzetes becslései szerint az 1881-1964-ben élt Mihail Larionov munkáját, amelyet "csendéletnek" neveztek el, 1-1,5 millió láb áron fogják eladni, ami 1,3- 1,9 millió dollár. A vászon ilyen magas árát az magyarázza, hogy Larionov meglehetősen ritka alkotása, egy művész, akit az egyik legbefolyásosabb orosz avantgárd művésznek tartanak. A jelenlegi tulajdonos 1960 -ban szerezte meg ezt a műalkotást, és az alkotást közel 60 éve nem mutatták sehol. Larionov 1915 -ben írta ezt a vásznat. Ekkor már elhagyta Oroszországot Franciaországba.
Az orosz mesterek legdrágább tételei között szerepelt egy munka "Alekszej Pavlovics Ignatjev gróf arcképe" címmel. Ezt a festményt Boris Kustodiev művész festette, aki 1878-1927-ben élt, II. Miklós császár kérésére. Ennek a képnek a különlegessége abban rejlik, hogy Kustodiev nem fejezte be a vásznat, és egy másik nagy orosz művész, Ivan Repin már ezt tette. Egy időben ezt a műalkotást kiállították a Tretjakov Galériában, valamint az 1907 -es Velencei Biennálén.
A Sotheby's aukciósház szakemberei nagyra értékelték a "River Oyat" nevű vásznat, amelyet Vaszilij Polenov készített, aki 1844-1927-ben élt. Ennek a festménynek az eladásából az orosz művész 450-650 ezer fontot tervez megmenteni, ami 570-825 ezer dollár.
A londoni aukció során kézművesség lesz látható. Közülük a szakértők külön kiemeltek egy miniatűr asztalt és széket, amelyek aranyból készültek és zománcoztak Carl Faberge műhelyében. Ezen tételek mindegyike 0,8-1,2 millió font értékű, ami 1-1,5 millió dollár.
Az orosz hetet, amelyen a Sotheby's mellett más nagy aukciósházak is részt vesznek, hagyományosan évente kétszer rendezik meg: először május-júniusban, másodszor pedig november-decemberben.
Hogyan érezheti magát cowboyként: árverésre bocsátották egy 19. századi amerikai város pontos mását
A westernfilmek minden rajongójának most lehetősége nyílik arra, hogy egy amerikai város seriffje legyen a 19. században - és nem virtuálisan, hanem a valóságban. Ehhez azonban körülbelül 1,7 millió dollárt (1,2 millió fontot) kell fizetnie. Ezen az áron került a vadnyugati város a Sotheby's -en keresztül értékesítésre. Pontosabban annak másolata. Itt minden olyan, mint egy igazi amerikai óvárosban: szálloda, templom, börtön, tánc- és biliárdterem, fotóstúdió és természetesen fodrász
Harrison Ford a tudomány jegyében árverésre bocsátotta a Star Wars Han Solo kabátját
Harrison Ford eladja kedvenc bőrkabátját, amelyben Han Solót alakítja. Az aukcióból befolyt összeget egy olyan súlyos betegség, mint az epilepszia orvosi kutatásával foglalkozó tudósok támogatására fordítják
Árverésre bocsátották Szentpéterváron Fedorov nyomdász első orosz nyelvű Bibliáját
A nyár első napján, azaz június elsején aukcióra kerül sor Szentpéterváron. Ez lesz a tizenkettedik aukció Ritka könyvek címmel. Grafika. Vinyl ", amelyet az Orosz Föderáció Aukciós Háza tart. Ezen az aukción sok tétel kerül értékesítésre, és az Ostrogi Biblia a legértékesebbek közé tartozik. Különlegessége, hogy ez az első oroszra fordított Biblia, amelyet 1581 -ben publikált az első nyomdász, Ivan Fedorov. Ezt a hírt közzétették
Vlagyimir Viszockij utolsó versét árverésre bocsátották 200 000 euróért
Vlagyimir Viszockij utolsó versét, amelyet egy párizsi utazási iroda levélpapírjának mindkét oldalán írt 1980. június 11 -én, másfél hónappal halála előtt, és Marina Vladinak szentelt, ő értékesítette a Drouot aukción 200 ezerért euró. Halálmaszk - 55 ezerért
Nem fényes: A brit királyi család informális fényképeit árverésre bocsátották
A királyi család fényképeiről készült érdekes archívumot árverésre bocsátják az Egyesült Királyságban. Olyan képeket tartalmaz, amelyek négy évtized alatt készültek - az 1950 -es és 1980 -as években. Látható egy fotó a 20 éves szakállas Károly hercegről, aki ma feltűnően hasonlít a fiára, Harryre, nem hivatalos fotók Anne hercegnőről, Margit hercegnőről, Fülöp hercegről és magáról II